
U proizvodnju Dobre torbe može da se uključi svaka žena koja ume da šije i ima sasvim običnu mašinu za šivenje. Radeći kod kuće, sama može da odredi kada će i koliko vremena posvetiti šivenju.
Kao ranjiva grupa, žene podnose veće žrtve tokom društvenih kriza. Iako imaju više obaveza i manje slobodnog vremena, ćešće je njihov rad taj koji je neplaćen i nedovoljno vrednovan – 13 odsto svih žena i 24 odsto žena u dobi od 55 do 64 godine ima status neplaćenog člana domaćinstva koji radi u porodičnoj delatnosti ili na poljoprivrednom imanju. Žene su brojnije u populaciji nezaposlenih i u proseku imaju manja primanja od muškaraca zaposlenih na istim poslovima.
Ekonomska zavisnost i neravnopravnost izvor su mnogih drugih negativnih pojava u društvu, koje ugrožavaju život i dostojanstvo žena. Dobra torba je korak ka drugačijem, boljem položaju žena.
U proizvodnju Dobre torbe do sada su se uključila udruženja:
Udruženje je osnovano 1999. godine u mestu Seleuš kod Alibunara. Okuplja sve generacije žena i bavi se ekonomskim osnaživanjem žena kroz edukaciju o praktičnim veštinama i proizvodnju (šivenje i uzgoj eko hrane), kao i negovanjem kulturnog nasleđa i zaštitom ljudskih i manjinskih prava.
Udruženje je osnovano 2000. godine u Temerinu. Bavi se humanitarnim radom (prvenstveno pomaže starijima i deci), negovanjem baštine, promocijom volonterskog rada i ženskog preduzetništva. Članice svih generacija šiju različite tekstilne proizvode i kreiraju različite rukotvorine koje spajaju tradicionalno i moderno.
Udruženje je osnovano 2001. godine u Bačkoj Topoli. Bavi se ekonomskim osnaživanjem žena i borbom za rodnu ravnopravnost – između ostalog, ima i aktivnu SOS liniju za žene, žrtve nasilja. Članice proizvode različite tekstilne proizvode.
Udruženje je osnovano 2006. godine u Ćupriji. Pomaže socijalno ugroženima pri nalaženju zaposlenja, bavi se promocijom omladinskog preduzetništva i pruža podršku nezbrinutoj deci. Članice šiju proizvode od pusta, vunene tkanine izrađene specifičnom tehnikom.
Udruženje je osnovano 2005. godine u Knjaževcu. Bavi se negovanjem tradicije – folklora i narodne umetnosti. Proizvodi kolekciju etno odeće i poseduje izložbeni prostor i prodavnicu u Knjaževcu, prodavnicu suvenira na Staroj planini i izložbenu postavku narodnog stvaralaštva u Ćustivici.